sprzedaż koni kliknij !!!

HODOWLA I SPRZEDAŻ KONI

 

 

Nasza stadnina nastawiona jest na hodowlę koni szlachetnej półkrwi o cechach sportowych.

 

Przy doborze ogierów kryjących i kupnie materiału hodowlanego kierujemy się 3 kryteriami: dobry eksterier w połączeniu z wybitnym ruchem, predyspozycje skokowe i idealny charakter.

Staramy się hodować konie łączące w sobie umiejętności dresażowe i skokowe (koń zły ruchowo nigdy nie będzie dobrze skakał), o miłym charakterze, chętne i uważne w pracy.

 

Nasze klacze pochądzą ze stadnin państwowych północno-zachodniej Polski, takich jak Rzeczna, Kadyny, Nowielice.

Są to konie o bardzo dobrych polskich rodowodach sportowych, ulepszonych na przestrzeni wielu lat krwią niemiecką (hanowerską, holsztyńska, oldenburską) i angielską.

 

Wychowane w idealnych warunkach (wspaniałe rozległe pastwiska - do Rzecznej na 3-letni odchów przyjeżdżają odsadki z całej Holandii), mają "końskie zdrowie" i fantastyczny charakter. Aby zwiększyć prawdopodobieństwo wyhodowania konia wybitnego, staramy się używać do krycia najlepszych koni sportowych o zachodnich rodowodach.

Stąd hodowla konia szlachetnej półkrwi (SP), dająca większe pole manewru i elastyczność, która nie ogranicza do kierowania się tylko wymogami rasy, a pozwala na wybór majlepszego materiału genetycznego spośród różnych ras.

 

Na podobnej zasadzie tworzona była w Holandii rasa KWPN, którą bardzo cenimy. Do hodowli używano najlepszych koni sportowych z całego świata (gł. z Niemiec i Francji) i w tej chwili konie holenderskie (m.in. słynna stadnina Zangersheide w Belgii), święcą triumfy na zawodach rangi międzynarodowej.

 

Chociaż do Holandii nam daleko, staramy się brać przykład z najlepszych.

  sprzedaż

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót